+90 (224) 272 16 76 info@kitapbaski.com Kitabını Bastırmanın En Güvenilir Adresi Sepetim (0) %100 Güvenli Alışveriş
Kategori : Ürün İncelemeleri 405 defa okundu

Neşeli Öğretici Eğitim Seti

İçeriği Nedir, Nasıl Kullanabiliriz?

Merhaba Değerli Anneler, Babalar ve Öğretmenler,
Bu yazımızda kitapbaski.com olarak okul öncesi öğrencilerine yönelik hazırladığımız eğitim setimizden bahsedeceğiz. Eğitim setimizi; okulda, evde, doğada -kolay taşınabilir olmasından dolayı- her yerde kullanabilirsiniz.
Okul öncesi eğitiminin önemi sadece ülkemizde değil tüm dünyada her geçen gün artıyor. Yapılan araştırmalar 5-6 yaşındaki çocukların öğrendiklerinin çok kalıcı olduğunu gösteriyor. Bu nedenle çocuklarımızı erken yaşlarda zihnini harekete geçirecek uyarıcılarla karşılaştırmalı, öğrenmelerine katkıda bulunmalıyız. Okul öncesi döneminde temel eğitimi iyi alan bireyler ilkokula başladıklarında bir o kadar faydalı bir eğitim hayatı geçiriyorlar.
Neşeli Öğretici Eğitim Setimiz 10 farklı konudan oluşmaktadır. Kendi özel çantası içerisinde 10 adet kart vardır. Kartlarımızın bir yüzünde konu Türkçe, diğer yüzünde ise İngilizce olarak ele alınmıştır. Eğitim setimizi kullandığınızda çocuklarınızın öğrenmelerine, dil gelişimine ve iletişim becerilerine katkıda bulunacaksınız. Yazımızda bu kartları nasıl kullanabileceğinize yönelik önerilere yer verdik. İsterseniz şimdi kartlarımızdaki 10 farklı konuyu ve örnek etkinlikleri yakından inceleyelim.
 

1- Şekiller
Bu kartımızda daire, üçgen, dikdörtgen gibi toplamda 15 şekil bulunmaktadır.
Nasıl Kullanabiliriz?
Çocuklarınıza şekilleri öğretebilir, şekiller üzerinde konuşabilirsiniz. Oyun hamurları kullanarak çocuklarınızın bu şekilleri oluşturmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde ince motor kasları da gelişecektir.

2- Yılın Ayları  / 3- Mevsimler  / 4- Haftanın Günleri
Bir yılda kaç ay vardır? Yaz mevsiminde hava nasıl olur? Ne zaman kar yağar? Denizde ne zaman yüzebiliriz? Konu eğlenceli aktiviteler olunca çocuklar mevsimlere çok meraklıdır. Yılın Ayları ve Mevsimler kartı ile çocuklar mevsimler hakkında bilgi sahibi olacaklardır. Haftanın Günleri kartı ile zaman kavramını daha iyi kavrayacaklardır.
Nasıl Kullanabiliriz?
Kartları alarak mevsimler ve aylar üzerinde konuşun, çocuklarınıza sorular yöneltin.
4 Mevsim yerine tek mevsim olsaydı hayat nasıl olurdu? Neden mevsimlerde farklı giyiniyoruz? Bu şekilde hem kendilerini ifade edecek hem de hayal güçlerini harekete geçireceklerdir. Mevsimleri öğrendikten sonra istediğiniz bir mevsimle alakalı resim çizmelerini isteyebilirsiniz.

5- Türkiye Haritası
Erken yaşlarda öğretilmesi gereken konulardan biriside içinde yaşadığımız ülkedir.
Nasıl Kullanabiliriz?
Nerede yaşıyoruz? Hangi bölgede yaşıyoruz? Yaşadığımız şehir nerede yer alıyor? Bu sorulara çocuklarınızla birlikte cevaplar arayın. Bu kart ile çocuklar yaşadıkları bölgeye ve ülkeye karşı farkındalık geliştireceklerdir.

6- Vücudumun Parçaları
Bu kart ile çocuklar fiziksel özelliklerini daha yakından tanıma fırsatı bulacaklardır.
Nasıl Kullanabiliriz?
Çocuklarınızla birlikte vücut parçalarının görevleri üzerinde konuşabilir, eğer bunlar olmasaydı nasıl bir hayatımız olurdu şeklinde bir beyin fırtınası yapabilirsiniz. Bu şekilde hem kendi fiziksel özelliklerini öğrenecek hem de iletişim becerileri gelişecektir.

7- Gökkuşağı Renkleri
Çocukken kim sevmezdi ki gökkuşağını? Gökkuşağı tüm çocukların ilgisini çeker. Bizler de sevdikleri bir doğa olayı üzerinden renkleri öğretmek istedik.
Nasıl Kullanabiliriz?
En sevdiği renkleri sorabilir, en sevdiği renklerle bir gökkuşağı çizmelerini isteyebilirsiniz.

8- İlk 20 Kelimem
Kelime/kavram öğretimi gün geçtikten önem kazanmaktadır. Kavramlarla düşünür, düşüncelerimizi kelimelerle ifade ederiz. Bu kartımız ile çocuklarımızın sözcük darağacını geliştirebilir, yeni kavramlarla tanışmalarını sağlayabilirsiniz.
Nasıl Kullanabiliriz?
Kelimelerdeki ortak yönleri bulmalarını isteyebilirsiniz. (Elma, muz ve çileğin meyve olması.)
Kelimelerle ilgili soru yöneltebilirsiniz. Kahvaltıda hangi besinleri yiyoruz? (Ekmek, yumurta, peynir)
Soruları çoğaltabilirsiniz.

9- Çarpım Tablosu
Bu kartımız sadece okul öncesinde değil, aynı zamanda ilkokul kademesinde de kullanılabilir. Kolay taşınabilir olmasından ötürü çocuğunuz her yerde çarpım tablosunu öğrenebilir.

10- Sayılar
Sayılar kartımız ile 1’den 20’ye kadar sayıları, kartların üzerinde yer alan hayvanları öğrenme imkanı bulacaklardır.
Nasıl Kullanabiliriz?
Sayıları öğrendikten sonra çocuğunuza bir rakam söyleyin. Söylediğiniz rakam kadar bir hayvan resmi çizmesini isteyin.

Setimizi sizler daha farklı şekillerde kullanabilirsiniz.
Bizlere göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

kitapbaski.com Neşeli Öğretici Eğitim Seti
kitap baskı - kitapbaski.com WhatsApp Destek Hattı