Sepetim () %100 Güvenli Alışveriş

FSC Sertifikalı (Geri Dönüşümlü) Kağıtlardan Kitap Baskısı

FSC Sertifikalı (Geri Dönüşümlü) Kağıtlardan Kitap Baskısı | edulal.com

Günümüz dünyasının en büyük sorunu ne diye sorsak bir anket yapsak sanırım pek çok kişi doğal felaketler küresel ısınma diyecektir. Peki bu doğal felaketlerin son yıllarda hızla artmasının nedeni olarak görülen küresel ısınmanın bir dönüşü yok mu? Yani dünyamız eski haline dönemez mi? Tabi ki dönebilir tabi ki bir çözüm var. Herkes üzerine düşeni yapacak çevre için. Politikacısından manavına, ev hanımından kitap yazarına kadar herkes daha bilinçli olursa çevreye karşı gelecek nesillere daha güzel bir dünya miras bırakabiliriz.

Çevre İçin Ne Yapabilirim?

Öncelikle bireysel atıklarımızı geri dönüştürülebilir şekilde paketlemeli ve yerel yetkililere teslim etmeliyiz. Artık neredeyse her ilçede bu yönde geri dönüşüm tesisleri var. Bu ambalaj atıklarından ne kadar çok geri dönüştürülürse o kadar az doğal kaynaklar tüketilir. Ne kadar çok toplu ulaşım araçlarını kullanırsak ya da çevre dostu yakıt kullanan araçları tercih edersek o kadar az doğaya karbon salınmış olur. Biz de kendimize sorduk bu soruyu; kitapbaski.com olarak çevre için alkolsüz baskı dışında ne yapabiliriz?

FSC Sertifikalı Geri Dönüşümlü Kağıtla Kitap Baskısı

Araştırmalarımızın neticesi bizi geri dönüşümlü kağıtlarla kitap basma imkanı olduğu sonucuna götürdü. Peki gerçekten geri dönüşümlü kağıt olduğunu nasıl garanti ederdik yazarlarımıza? Geri dönüşümlü dendiğinde akla gelen Kraft saman kağıt dışında kaliteli kuşe kağıt istenirse bu geri dönüşümlü kağıtları kullanabilir miydik? Bunun için verilen FSC Sertifikasıyla bunlar mümkün. Bu sertifikaya sahip kağıt üreticileri kullandıkları her kağıt ağacı yerine bir bir kağıt ağacı dikmek zorundalar. Ayrıca geri dönüşüme verilen kağıtlardan da kraft veya saman kağıt dışında kuşe ve amerikan bristol kağıt da üretilebiliyor. Böylece her kalitede kağıt üretmeleri mümkün. Sizde kitaplarınızı bu özel sertifikalı kağıtlarla bastırıp doğaya katkı sağlayabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Henüz hiçbir yorum yapılmamış.
kitap baskı - kitapbaski.com WhatsApp Destek Hattı